Lenička

Jmenuji se Lenka Fedáková a toto je příběh naší malé Leničky.
Leničce je 7 let , do svých 5 let to byla bezstarostná zdravá holčička a i dnes se snažíme ,aby byla šťastná a spokojená. V době kdy bylo Leničce 5 let , byla u ní diagnostikována nemoc Diabetes Mellitus 1, nemoc lidově zvaná cukrovka, Tento typ diabetu se liší od druhého typu tím, že slinivka přestává úplně plnit svou funkci a musí být nahrazována pícháním inzulínu inzulínovými pery a to 4x denně. Během dne musí také podstupovat několikeré píchání do prstíků, kdy je z kapičky krve diagnostikován glukometrem stav cukru. V době, kdy se u Leničky nemoc objevila jsme měli pocit, že snad skončilo vše hezké, že už bude jen trápení. Ale byla to právě ona, kdo nám paradoxně dodal sílu, ona, která se začala s nemocí sžívat a brát ji jako součást svého života. A tak asi po týdnu plným slz jsme začali bojovat s nevyléčitelnou nemocí.
Během všech dosavadních měsíců, kdy je Lenča nemocná, jsme postupně získávali potřebné informace nejen o cukrovce samotné,ale i o předmětech, které by ji mohly život s cukrovkou velmi usnadnit a pomoct jí. Jednou z těchto věcí je přístroj DEXCOM , který nepřetržitě signalizuje stav glykemií a nastavením alarmu upozorní na nebezpečnou situaci. Když je totiž glykemie velmi nízká (hypoglykemie ) ,tak je Lenička ohrožena stavem bezvědomí , komatem a poškozením mozku, Vysoká glykemie (hyperglykemie) ohrožuje orgány v těle, hrozí především selhání ledvin. Stav hypoglykemie je nebezpečný hlavně v noci, kdy Lenička spí a měření glukometrem nemůže na celou noc postačit. Tento přístroj spustí alarm hned, jak cukr v těle spadne na nebezpečnou hladinu, nebo naopak na hodně vysokou.

Díky přístroji DEXCOM se dětem upraví glykemie na pěkné a stabilní hodnoty. K tomuto přístroji se musí měsíčně dokupovat senzory. Je to velmi užitečná a výborná věc pro naše dětičky, pro usnadnění jejich života s touto zákeřnou nemocí.

Přání pro Leničku máme jediné a to nejdůležitější v jejím a našem životě. Aby se nám uzdravila. Bohužel v dnešní době víme, že Diabetes Mellitus je nemoc nevyléčitelná a tak alespoň stále doufáme, že vědci snad brzy vynaleznou alespoň takový lék, který by velmi usnadnil naší Leničce život tím, že by něco pracovalo plnohodnotně za slinivku a nebylo s tím spojeno žádné omezení v životě.
Velmi děkujeme Vám, za přečtení příběhu Leničky. Děkujeme za případnou pomoc. S pozdravem Tibor a Lenka Fedákovi
Leničku potěšil nový tablet, který si přála k vánocům.
Sanitární zařízení.
Rodině Leničky jsme pomohli zajistit sanitární zařízení. Firma Čikom ho věnovala zdarma. DěkujemeLeničku a Kubíka jsme vybavili na Diatábor.
Stačí už jen zabalit bágly a vyrazit.
Lenička má přístroj DEXCOM G4.
Vlivem DEXCOMU dochází k přesnějšímu odhadu stavu glykemie a tím i předcházení komplikací. Je to velmi užitečná a výborná věc, která usnadní život dětem s diabetes. Díky kamioňákum s dobrým srdcem, kteří mezi sebou vybrali peníze a zbytek doplatil NF Šťastná hvězda se mohl tento přístroj v tak krátké době zakoupit. K přístroji se musí kupovat každý měsíc senzory.