Natálka

Jmenuji se Natálka Pavlíková.
Narodila jsem se po velkém očekávání 3.8.2014. Můj příchod na svět byl velice komplikovaný. Maminka mě v bříšku přenášela o osm dní déle, než byl můj původní očekávaný příchod na svět. Ke konci těhotenství měla maminka zdravotní problémy s vyrážkou. Narodila jsem se přidušená v Havlíčkobrodské nemocnici, kde mě asi půl hodiny resuscitovali. Měla jsem proraženou plíci a ve velmi těžkém zdravotním stavu mě převáželi do fakultní nemocnice Hradec Králové. Lékaři mi nedávali skoro žádnou naději na život. Byla jsem napojena na plicní ventilátor, denně jsem byla nadopovaná léky. Začali mi selhávat životně důležité funkce ledvin, plic a mozku. Byla jsem pod neustálým dohledem lékařů, kteří se mě snažili zachránit. Na jednotce intenzivní péče jsem strávila tři týdny, kde mě každý den navštěvovali moji rodiče od rána do večera.
Po tomto termínu jsem se přestěhovala z důvodu zlepšení zdravotního stavu na dětský pokoj. Maminka se ubytovala v nemocnici a byla se mnou celý den od rána do večera. Po dalším zlepšení zdravotního stavu a odpojení od kyslíku jsem se přestěhovala na pokoj matky s dětmi. Maminka se o mě již starala celý den ve dne v noci. Čekala jsem, až začnu pěkně papat a těšila jsem se, až mě pustí konečně domů. Za tři měsíce strávené ve fakultní nemocnici Hradec Králové jsem se konečně dočkala. Pustili nás s maminkou domů. Bohužel musím brát léky neustále každý den, protože si lékaři mysleli, že budu mít epilepsii, což se nyní potvrdilo. Byla mi lékaři stanovena diagnóza dětská mozková obrna. Proto musím každý den s maminkou cvičit. Dříve jsem asi do roka cvičila vojtovou metodou, od té doby cvičím bobathovou metodou různé cviky několikrát denně. Rodiče se mi snaží věnovat maximální péči, jezdím do Havlíčkova Brodu na plavání do Žabiček.

Jezdím každý týden na cvičení do Jihlavy, které mám spojené s koupáním ve výřivce. Jezdila jsem na hypoterapii, která je ale strašně daleko a finančně náročná. Teď zkoušíme se dostat na hypoterapii do Havlíčkova Brodu, kde je strašně dlouhý pořadník, tam jsme zapsáni. Byla jsem již dvakrát v lázních v Košumberku a jednou na rehabilitaci v Arpidě v Českých Budějovicích. Lázně mám moc ráda a myslím si, že mi pomáhají. Moji rodiče by chtěli ještě vyzkoušet rehabilitaci v neurorehabilitačním centru Axon Praha. Slyšeli o tomto centru samou chválu. Když jsem byla v Praze na kontrole v centru zrakových vad v nemocnici Motol, tak si mě paní primářka v Axonu prohlédla, a naznala, že jsem přesně pacientka pro ně. Na mě by měli být všechny zlepšení vidět na první pohled. Jsem malá holčička plná chutí do života. Mám ráda čtení říkánek, básniček, pohádek.
Ráda se koup u, vodu prostě zbožňuji. Jsem veselá, hravá, mám velkou chuť a zájem se učit nové věci. Doufám a pevně věřím, že mi v centru Axon pomohou a postaví mě na nohy, což si dala za cíl paní primářka. Proto předem děkuji za podporu při tomto velmi složitém a náročném cíli.
Děkuji všem, kteří mě podporují nebo chtějí podpořit.
S pozdravem Natálka Pavlíková