Pepíček

Jmenuji se Denisa Gruberová. S manželem Dušanem Gruberem máme 3 děti Alenku 12 let a dvojčata Honzíka a Pepíka 10 let.
Pepík je od narození postižený mozková obrna těžkého stupně. Jeho diagnóza je těžká nebo hluboká mentální retardace. Neobejde se bez pomoci druhého. Musí se polohovat, přebalovat, krmit. Je ležák. Jelikož jsme situaci nezvládali, Pepika jsme měli od 2 do 10 let v domově Lila Otnice a od 10 let v domově Horizont Kyjov. Trvalý pobyt má celou dobu doma a pravidelně jsme si ho o víkendech, svátcích i prázdninách bráváme domů.
Od dubna tohoto roku si ho beru na trvalou péči domů. Rozhodli jsme se na základě toho, že ostatní děti jsou již velké a samostatné a taky to bylo finančně náročné a situaci jsme zvládali taktak. Rozhodli jsem již na podzim roku 2014. V práci jsem se domluvila, že až od dubna mohu zůstat doma, aby si za mě našli náhradu.
A do toho se stala další pohroma. Manželovi se v lednu letošního roku stala nemilá věc, natekla mu ruka. Praktická lékařka myslela, že je to trombóza, poslala ho na vyšetření do Vojenské nemocnice v Brně, kde mu udělali veškerá vyšetření a zjistili, že má pod 3 žebrem nádor lymfatických uzlin. Ihned ho poslali na hematologicko - onkologické oddělení do nemocnice v Bohunicích, kde se těmito nemocemi specializují. Podstoupil biopsii a za týden po histologickém vyšetření mu byla aplikována první chemoterapie. Nyní je doma 3 měsíc. Léčba probíhá zatím jenom chemoterapií, uvidíme jak se to bude vyvíjet dál. Byl to další šok pro nás všechny, jak psychický tak finanční. Bála jsem se, že to všechno nemůžeme zvládnout. Ale snažím se, protože já to teď musím zvládnout kvůli všem.Je to hodně náročné, člověk je rád, že je rád a pořád doufá. Děkujeme. Za každou pomoc dík. Bude líp, musí.
Pokud bychom mohli požádat o pomoc, potřebovali bychom pleny, nějakou dětskou kosmetiku a speciální lehátko do vany pro pohodlnější koupání.
Pepík má nový kočárek
Pepíčkovi jsme doplatili kočárek, který je lehčí a pohodlnější.Předání lehátka a hygienických potřeb Pepíkovi.
Ve čtvrtek 2. dubna 2015 jsme navštívili Pepíka a jeho rodinu. Pepíkovi jsme dovezli dárečky, masážní míčky, vitamíny a hygienické potřeby. Zároveň jsme předali speciální polohovací lehátko, které věnovali manželé Jiřinovi z Prahy.
Tímto jim velmi děkujeme za pomoc a podporu.Křeslo a pleny pro Pepíčka
V sobotu jsme předali sedací křeslo a pleny naší hvězdičce Pepíčkovi. Předání se společně s námi zúčastnila i naše patronka Kateřina Kozlová - modelka a vítězka Czechoslovak topmodel 2013. Sedací křeslo věnovala firma CRAZY shop s.r.o. Oslovili jsme jednatele firmy Tomáše Ginthera , který ani na okamžik nezaváhal a hned křeslo věnoval. Maminka si přála sedací křeslo, na které by mohla Pepíka položit a kde by mohl pěkně pohodlně ležet. Tímto bychom chtěli firmě za nadační fond Šťastná hvězda a rodinu Pepíka poděkovat. Pleny věnovala společnost Hartmann, která po oslovení obratem své produkty poskytla. Děkujeme!