Štěpánka

Jménem NF a jménem rodiny s velkým zármutkem a bolestí oznamujeme,
že Štěpánka dnes v ranních hodinách svůj boj prohrála... Odešla velká bojovnice s optimistickým úsměvem.
Štěpánka byla od začátku naší hvězdičkou měla založený sbírkový účet

Nadále budeme podporovat rodinu Štěpánky - dvouletá dvojčátka Andulku a Olivera
Jmenuje se Štěpánka apřed osmi lety poprvé prodělala rakovinu prsu. Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Začala se léčit, statečně snášela chemoterapie. Musela podstoupit ablaci, po ní další chemoterapie a nakonec ozařování.
Štěpánka toužila po dítěti, ale na radu svého onkologa pět let po léčbě vydržela čekat. V roce 2014 se jí splnil sen a otěhotněla. Byla tak šťastná. Ačkoli si těhotenství s dvojčaty užívala, měla bolesti.
Myslela si, že se jí vrátila rakovina prsu, jenže tentokrát byl ortel horší. Rakovina kostí. „Mám metastáze v kostech, obě ramena, pravá lopatka, krční páteř, obratle, páteř, stehenní kost, stydká kost a lymfa. Je to neléčitelné, ale budeme se snažit, abych tady byla co nejdéle.“
První tři dny po sdělení diagnózy prožila jako v mlze. Pořád ji pronásledovaly otázky. „Co bude s dětmi, když umřu, zvládne se Pepíček o děti postarat? Vychovám je? Uvidím je vyrůstat? Tak moc jsem se bála hlavně o ně! Co se týče partnerství, tak o vztah jsem strach neměla, už jsme spolu rakovinu prožili jednou a vím, co v Pepíčkovi mám, je to ten nejlepší chlap na světě a vím, že mi byl, je a bude vždy oporou.”

,,V listopadu po chemoterapiích, jsem šla na PET/ CT , kde už mi svítilo pouze pravé rameno, tak jsem byla šťastná. Asi do 10.1.2015 jsem měla ozařování a po ukončení jsem ihned podstoupila odstranění vaječníků a vejcovodů. Bohužel už jsem měla metastáze i tam. V březnu mě začala hodně bolet pravá ruka, přikládala jsem to tomu jak mi svítila a vím, že už nikdy nebudu zdravá a s bolestí se prostě musím naučit žít. Paní doktorce se to moc nelíbilo a poslala mě na vyšetření a bohužel jsem v "prsu" po ablaci měla nádor Emotikona frown. Do 3 týdnů jsem se dozvěděla, že mám nádor i v levém prsu. Nyní chodím každý týden na chemoterapie, které mám naplánované do července, pak proběhne ablace levého prsa a pak už snad bude jen dobře.
Musím věřit."
Dnes jsme udělali Štěpánce velkou radost.
Předali jsme jí notebook, který zakoupil jednatel firmy EUFC CZ s.r.o. Daniel Mayer
Děkujeme, že s námi pomáháteRozdáváme radost... Ať si to Štěpánka užijeMobilní telefon pro Štěpánku.
V rámci sociální pomoci jsme zabezpečili cestou hodného dárce mobilní telefon pro Štěpánku, která ho potřebovala pro komunikaci s léčebnými zařízeními