Verunka

Jmenuji se Dalibor Gožďál a jsem tatínek 4 leté dcery Veroniky Gožďálové, která trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Je to úžasná a snaživá krásná holčička pro kterou uděláme cokoliv na světě aby jsme ji pomohli co nejvíce zmírnit následky nemoci, a pomohli ji postavit se na své nožičky, aby mohla užívat života, jako jiné zdravé děti. Dne 28. 9. 2009 Při komplikovaném porodu císařským řezem došlo u Verunky k zástavě dechu, musela být resuscitována a své první dny života trávila na jednotce intenzivní péče. Po jedné návštěvě u neurologa nám bylo řečeno, že naše dcera má poškozený mozek vlivem nedostatku kyslíku při porodu a navrhl nám možnost ústavní péče. Další neurolog ke kterému jsme přišli s velkým očekáváním nám řekl, že Veronika nikdy nepůjde do normální školy, nikdy nepovede normální, samostatný život a my ten náš strávíme vyměňováním jejich plen a péči o ni. Říkal, že ví co bychom chtěli slyšet, že máme nějakou naději a dcera bude v pořádku, ale my ani ona žádnou naději nemáme! Od narození Verunky jezdíme na rehabilitace, navštěvujeme Dětské rehabilitační centrum Medvídek, kde nejenom cvičí, ale má také logopedickou péči, canisterapii i muzikoterapii. Jezdíme na hipoterapii, ergoterapii a plavat do bazénu. Spolupracujeme s Poradnou rané péče Dorea, několikrát ročně jezdíme do Dětské léčebny pohybových poruch v Boskovicích, Dětského rehabilitačního centra Pavučinka v Šumperku a do lázní Klimkovice. V současné době zní diagnóza naši dcery Dětská mozková obrna, perinatální asfyxie, smíšená forma dyskinetická. Nikdy jsme nepřestali věřit, že se Verunka postaví na vlastní nožičky a bude chodit. Vytrvale na tom pracujeme. Pomozte nám dosáhnout cíle, aby Verunka chodila a byla jednou v životě soběstačná. V srpnu 2013, lednu a dubnu 2014 byla Verunka v lázních Klimkovice , kde podstoupila náročný rehabilitační program s názvem klimterapie, s cílem stát na vlastních nohou, je to ohromná bojovnice a s maminkou věříme, že to dokáže.
Tuto rehabilitaci potřebuje nejméně 4x do roka. Jeden třítýdenní pobyt stojí 55.000,- Kč. Vozíček stojí 57.000,- Kč
Děkujeme
Verunka dostala kufřík s malováním
Verunka dostala kufřík s malováním, který si přála a také vitamíny. Ukázala nám jak sama stojí bez pomoci. Je to velká bojovnice a šikulka..Vozíček pro Verunku
Verunka má nový speciální invalidní vozíček, na kterém se bude ode dneška vozit. Dnes jsme ho společně předali i s dárky. Děkujeme partnerům SK Mostiště za finanční příspěvek na zakoupení vozíčku. Díky panu Šojdrovi byl vozíček vyroben za velmi krátkou dobu. Verunku přijel potěšit klaun Čiko.