Dominika Mína Elischerová

V červenci roku 2008 jí lékaři diagnostikovali leukémii. Vše spustily poměrně nevinné neštovice, které oslabily její imunitu. Mína, která do té doby nebyla ani jednou nemocná a byla neuvěřitelně živé dítě, byla najednou stále unavená. Pro Dominiku to muselo být opravdu hrozné období. Absolvovala desítky bolestivých odběrů vzorků mozkomíšního moku, kostní dřeně a chemoterapie. Malá Dominika si během svého zatím krátkého života prošla doslova peklem.

Ani všechno to utrpení ale statečné holčičce nevzalo chuť do života, porazila leukémii. Z neposedné malé rošťandy roste ambiciózní divadelní a filmová hvězda Hrála v několika seriálech. Hraje v divadelní hře Věrní abonenti vedle Václava Vydry a Jany Bouškové, účinkovala v muzikálu Adam a Eva, Let snů Lily. Zahrála si v reklamě Chodící lidé, vidět jste ji mohli v seriálech Vyprávěj, Gympl a První republika. Malou roli dostala i ve filmu zahraniční produkce Poslední rytíři s Morganem Freemanem a Olivem Owenem, který se natáčel v Česku. Nyní získala roli v muzikálu Bonnie a Clyde. Přesto nadaná Dominika rozhodně "neusíná na vavřínech". Ve škole chodí do dramatického kroužku, díky svému talentu se dostala na Letní hereckou školu, účinkuje v dětských pořadech i show TV Stars. Právě tady se rodí dětské hvězdy.

Dominika ale nezapomíná ani na další nemocné děti. Snaží se pomáhat, podporuje nadační fond Šťastná hvězda. Vystupuje na akcích NF a intenzivně se zapojuje do projektů.
Dodává ostatním dětem sílu a naději, aby si mohly plnit své sny. Moc bych chtěla, aby všechny děti byly zdravé a nikdo nemusel zažít to, co ona.
číslo účtu: 26 00 55 96 16/2010