Jenda

Čtyřiadvacetiletému Honzovi se loni změnil život. V létě ho na poli zachytil kombajn, který mu amputoval obě nohy a těžce pochroumal ruku. Jen díky rychlému zákroku lékařů a letecké záchranné službě, která ho dopravila do FN Brno, přežil.

Absolvoval na padesát operací, dlouhodobě bojoval s infekcemi. Půl roku se léčil v Brně, po té nastoupil na rehabilitaci do RÚ Kladruby. Po měsíci nastaly komplikace s pravou rukou, proto byl opět přijat do Brna, kde mu ruku reoperovali.

V době koronavirové pandemie byl v domácím ošetřování. Od 2. června nastoupil opět na rehabilitaci do Kladrub.
Je to obyčejný, veselý, pracovitý a v místě bydliště oblíbený mladík, který měl své plány do budoucna a díky těžkému úrazu je vše jinak. Naštěstí je vnímavý, vše si uvědomuje. V současné době spolu s rodiči řeší přestavbu domu na bezbariérové bydlení, náklady spojené s léčbou, koupi invalidního vozíku atd.

Jaká budoucnost čeká mladého muže?

Rád by se zapojil v rámci svých možností do dění ve městě, bohužel bez potřebných pomůcek jako je invalidní vozík, to nepůjde. Na nás, kterým není lhostejný nelehký osud druhých, je, abychom mu pomohli udělat první pomyslné krůčky, či spíše najeté metry, kilometry…

Děkuji za pomoc Jenda