Kubíček

Obracím se na Vás s prosbou o finanční pomoc. Tato finanční pomoc by sloužila k nákupu speciálních pomůcek pro mého autistického syna Kubíka. Jednalo by se o zakoupení tabletu, který by pomohl k lepšímu nácviku jemné motoriky, usnadnění komunikace, zlepšení sociální interakce s okolím, rozšiřování sociálních dovedností, speciální výukové programy pro autisty, kde se učí základům matematiky, poznávání tvarů, globálního čtení atd. Z důvodu finanční situace nejsem schopna synovi tuto pomůcku pořídit. Předpokládám, že by se zlepšilo i jeho sebevědomí, pokud by zvládal více věcí samostatně (ukázat pomocí fotek, piktogramů,…) Náš Kubík se narodil jako zdravé miminko 18. 10. 2003. Vývoj probíhal zcela normálně bez jakékoliv patologie, ve 3letech krásně mluvil, říkal básničky a měl strašně rád společnost lidí kolem sebe. Do školky kam měl v září nastoupit se velmi těšil, bohužel již nenastoupil. Odpoledne 4. 8. 2006, Kubíka odváží RZP do nemocnice v Pardubicích v bezvědomí a s křečemi. Po příjezdu záchranné služby byly podány léky na utlumení křečí a rychlý transport do nemocnice. V průběhu týdne hospitalizace jsme však místo zlepšení sledovali, jak nám Kubík chřadne před očima. Přestával s námi úplně komunikovat, spinkal, přetrvávaly vysoké horečky a Kubík se vrátil na nižší stupeň vývoje (opět se začal pomočovat, přestal mluvit….). Po týdnu hospitalizace byla provedena lumbální punkce a CT vyšetření. Po zjištění výsledků jsme byli v průběhu 20minut transportováni se synem do Fakultní nemocnice, kde proběhla podrobnější vyšetření a zazněl nelítostný ortel „ Je nám moc líto, ale stav Vašeho syna je velmi kritický, připravte se i na nejhorší situaci.“ Pokud přežije, nebude již takový, jaký byl, ale s velkou pravděpodobností zůstane ležící a nejspíš Vás ani nepozná.“ Začátky byly opravdu velmi těžké, Kubík vydával jen naříkavé zvuky, ale v očích měl tu bojovnou jiskřičku (kterou má dodnes J). A náš boj pokračoval, začaly každodenní rehabilitace, logopedická cvičení, nácvik hygieny a vlastně všeho základního. Od prodělané herpetické meningoencephalitidy vlastně neustále bojujeme. Bojujeme s každodenním strachem, jak to vše bude dál, jak to vše zvládneme po finanční, psychické i fyzické stránce. Jsem samoživitelka a opravdu to není jednoduché. Po zaplacení všech výdajů nám zbývá cca 900,-Kč na měsíc a s tím se opravdu těžko bojuje. Děkujeme Vám za každou pomoc.
Alena Mertová maminka (zákonný zástupce Kubíka Zemánka)
Balíček pro Kubíka odeslánKubík je připraven do školy
Ve středu jsme předali malému Kubíčkovi školní potřeby a další dárečky. Byl velmi nadšený a šťastný. Nic není hezčího, než vidět rozzářené dětské oči.Tablet a rehabilitační pomůcky pro Kubíčka
Předali jsme Kubíčkovi tablet, který pomohl k lepšímu nácviku jemné motoriky, usnadnění komunikace, zlepšení sociální interakce s okolím, rozšiřování sociálních dovedností, speciální výukové programy pro autisty, kde se učí základům matematiky. Zároveň jsme zakoupili a předali rehabilitační pomůcky v hodnotě 9.800,-Kč. Největší radost měl Kubík z plyšového slona.

Dobrý den.
Již pár nocí přemýšlím o tom, co jste vlastně pro nás udělali. Díky Vám jsem velice šťastná, protože jsem poznala, že osud malého a bezbranného dítěte Vám není lhostejný. V poslední době jsme se setkali spíše s opačným postojem- lhostejností a nezájmem. Bohužel vím, že je spousta velmi vážně nemocných dětí a spousta rodin co potřebuje pomoc. Nebudu Vám nic nalhávat, dostali jsme se do finančních problémů, ale naše problémy začaly, až po onemocnění syna. Musela jsem ze dne na den skončit v práci, otec Kubíka odešel a skončilo to tak, že do práce nastoupila dcera a při práci dostudovala odbornou školu. Vždy jsem chtěla pro své děti to nejlepší a vše jsem chtěla zvládnout sama, chtěla jsem to také zvládnout, když Kubík onemocněl. Chtěla jsem mu zabezpečit vše co potřeboval-léky, lázně, vyšetření atd. Chvíli to zvládat šlo, ale časem došly finance a začal takový koloběh. Kubíček je pro nás to nejcennější co máme, dává nám sílu, avšak nás také naučil neuvěřitelné trpělivosti, ale také poznání čistoty dětské duše. Nezná lež, mnoho věcí nechápe, ale jeho city k nám jsou upřímné. Díky Vám za finanční příspěvek ve výši 9.722,-Kč na rehabilitační pomůcky a hodnému sponzorovi jsem po dlouhé době viděla šťastný výraz v obličeji Kubíčka, když rozbaloval dárky a viděl sloníka a tablet. V poslední době jsem již přestávala věřit, myslela jsem si, že Kubíka osud je všem lhostejný, že je jen jeden z davu, který nemá nárok na lepší budoucnost, ale díky Vám a Vaší pomoci se můj názor na svět změnil. Zase mám chuť bojovat, toto pro mě velice znamená. To byl Váš dar pro mne - vrácení víry v hodné a ochotné lidi.
Ještě jednou moc děkujeme za vše a přejeme krásný den.
S pozdravem Mertová Alena a Kubíček Zemánek.