Maxík

Max bojuje od narození
Maxim se narodil se předčasně v dubnu 2005, vážil jen 1060 gramů. Když mu bylo 3,5 roku, nastoupil 1. září 2008 do školky, ovšem 9. září už podstupoval první chemoterapii
Poprvé onemocněl Maxík ve třech a půl letech. Tehdy to bylo pro oba snadnější, protože jsme ani jeden nevěděli, co léčba obnáší.
Byl to šok. 30. května jsme šli na kontrolu. Zmínila jsem se, že Maxovi není v posledních dnech dobře. Bolí ho nohy a ruce. Je unavený. Lékaři udělali odběry krve a zjistili, že se mu leukemie po sedmi letech vrátila, Měla to být jen pravidelná kontrola po prodělané leukemii v raném dětství. Maxe už domů z nemocnice ale nepustili.

Max má první týden chemoterapií za sebou. Snáší je trpělivě a statečně. Nebojí se ani až mu slezou vlasy. Nevíme zda bude stačit jen tato drastická léčba, nebo bude muset podstoupit transplantaci kostní dřeně, rozhodnou lékaři až v půlce léčby. To by pak znamenalo, hledat pro chlapce dárce.
Oběma se nám během chvíle převrátil život na ruby. Max musel oželet prázdninový pobyt u babičky a dědy, na který se těšil. Já jsem opustila zaměstnání, celé dny teď se synem trávím ve špitále.
Nyní bojujeme znova
Děkujeme všem za pomoc.


Maxík opět absolvoval roční léčbu na lúžku v nemocnici. Vypadalo to nadějně, že bychom měli jen udržovací léčbu, ale osud byl opět krutý. Opět jsme absolvovali všechna vyšetření. Bohužel po roční léčbě kdy už kostní dřeň byla čistá a vypadalo to dobře , leukemie udeřila znova. Max nastoupil do FN Motol a začal drsné chemoterapie, které kape za dozoru na JIPU a za 2 měsíce ho čeká transplantace kostní dřeně..