Mirek

Jmenuji se Věra Dobrovská a tímto bych Vám chtěla přiblížit příběh mého syna Mirka.
Narodil se 4. dubna 1990 v sedmém měsíci těhotenství. Po těžkém porodu mu byla diagnostikována dětská mozková obrna. Ve třetím měsíci měl vážnou oční operaci - oboustrannou kataraktu. Následovalo neustálé cvičení Vojtovou metodou, doma, v rehabilitačních zařízeních, v lázních.

Po rozvodu jsem se s Mirkem odstěhovala z Českých Budějovic do malé vesničky Zlínského kraje u Luhačovic. Mirek je na vozíčku, trpí spastickou kvadruparézou a navíc je i mentálně postižený. Prošel si 12 ortopedickými operacemi, operací očí, v dnešní době má v očích implantáty, nicméně přečte jenom hodně zvětšené písmo. Celý jeho život se točí kolem cvičení a podobných aktivit, přesto má velkého koníčka a tím je sport, samozřejmě pasivně, ale s úžasnými znalostmi.

Já jsem v roce 2012 byla operována, neboť po vyšetřeních na mamografu, posléze biopsii, lékařka konstatovala rakovinu prsu. Momentálně mám po onkologické léčbě a dlouhodobě užívám Tamoxifen, cítím se velmi unavená, když jsem nicméně byla se synem v Klimkovicích na rehabilitační léčbě, která trvá 3 týdny, paní primářka navrhla pro mého syna léčbu metodou, která se nazývá Klim Therapy 18+.

Další účinné rehabilitace se provádí v ADELI Medical Center ve slovenských Piešťanech a Renoně v Šúrovcích. Bohužel, žádná z výše jmenovaných léčebných rehabilitací nejsou hrazeny pojišťovnou. V dubnu bude Mirek operován v Kladně ruským lékařem Nazarkinem metodou Ulzibat. Operaci pojišťovna opět nehradí a zákrok stojí 2000 Eur.

Mirek by měl tři týdny po operaci Ulzibat nastoupit na rehabilitační léčbu, ale naše finance nám to již nedovolují. Byla bych všem, kteří se dokáží vcítit do problémů druhých a byli by ochotni pomoci jakoukoli finanční částkou na Mirkovu léčbu-rehabilitaci, velmi vděčna. Přála bych si pro svého syna to nejlepší – zdraví a radost v očích.

Děkuji za přečtení našeho příběhu.
S pozdravem a s veškerou úctou Věra a Mirek Dobrovští.