Natálka

Dobrý den, chtěli bychom vás touto cestou požádat o pomoc pro naši dceru Natálii Ramonu,
narozenou 6.6.2012, která bojuje už od svého narození ve 27. týdnu těhotenství, kdy vážila pouhých 980g. Následkem hemithoraxu a plicní nedostatečnosti u ní došlo krátce po porodu ke krvácení do mozku, čímž byla způsobena dětská mozková obrna a levostranná hemiparéza. Ve třech měsících navíc prodělala operaci neuzavřeného ductu Botalli.
Natálka cvičila na rehabilitační ambulanci v Břeclavi dle Vojty. Tato metoda se zdála jako přínosná a výsledky byly patrné a viditelné. Cvičení však v 11. měsíci zkomplikoval epileptický záchvat a tento typ cvičení byl neurologem zakázán. Přesto se v 17 měsících dostala na kolínka a ve 20. měsíci začala lozit. V současné době cvičí podle Bobatha. Tato rehabilitace pro její postižení není dostačující a výsledky cvičení nejsou tak patrné, avšak vzhledem k epilepsii a v rámci předcházení epileptickým zachvatům jiný typ rehabilitace není lékařem indikován. Natálce budou za pár měsícu 4 roky, postavuje se a chodí pouze s oporou za jednu ruku. Váží 13 kg a manipulace s ní je fyzicky už dost náročná.

Metodou Klim Therapy bychom chtěli dosáhnout Natálčiných pokroků v chůzi a sebeobsluze proto, abychom mohli dál zvládat běžné denní činnosti, kterými jsou návštěvy lékaře, nákupy, rehabilitace a v neposlední řadě i vycházky. Rehabilitace metodou Klim Therapy je přínosem pro rozvoj pohybových i mentálních schopností dítěte, jejím účinkem je trénink centrálního nervového systému, zlepšuje rovnováhu a koordinace, podporuje růst svalstva a motorických schopností, zlepšuje tělesné funkce a prostorové vnímání, pomáhá uvolňovat svalové kontraktury a má spoustu dalších pozitivních účinků V současné době podstupuje Natálka došetření dětského autismu.
Za Vaši případnou pomoc Vám mnohokrát děkujeme.
Kostice 18.3. 2016 rodina Štefečkova