Vašíček a Jaroušek

Máme kluky – dvojčata.
Je jim 6 let, nemluví a jsou mentálně postižení. Život s nimi je náročný, ale jsou to naše „sluníčka“. Oba se léčí na epilepsii, která se u nich objevila asi ve 4. měsíci života jako Westův syndrom. Jejich vývoj byl opožděný, cvičila jsem s nimi Vojtovou metodou. Zatímco Jaroušek motorický vývoj dohnal a běhá, Vašíček má DMO (dětskou mozkovou obrnu) projevující se porušenou rovnováhou komplikovanou nevidomostí neurologického původu. Proto Vašíček vnímá pouze hmatem a sluchem. Je fanouškem Karla Gotta, který mu zaslal CD s výběrem písní ze svého repertoáru. Jeho písničky si užívá, tleská a vždy je neomylně pozná. Měl ještě vrozenou ortopedickou vadu nožiček pedes equinovari, kterou se podařilo sádrováním a třemi operacemi zkorigovat. Bohužel epilepsie se u Vašíka nepodařila dostat zcela pod kontrolu. Užívá pět antiepileptických léků a dalších sedm jsme neúspěšně vyzkoušeli.Vašíček je ale bojovníček, má snahu se vytahovat do stoje a různě protahovat. Rád chodí, je ale slabý (hypotonický) a chůzi zvládá s obtížemi jen při opoře pod pažemi nebo v chodítku, které si vyzkoušel v lázních. Právě chodítko se mu teď snažím zajistit. Pro Vašíčka by největším přínosem byla speciální léčba KLIM-THERAPY v lázních Klimkovice, která ale není hrazena zdravotními pojišťovnami v ceně za 28 dní asi okolo 50.000Kč a je třeba ji alespoň jednou zopakovat na 14 dní za 25.000Kč. Lázeňská péče hrazená pojišťovnami zahnuje pouze půl hodiny individuálního cvičení denně. Jaroušek je autista a je velmi neposedný a tak je nuté mít ho stále pod dozorem. Nezvládá toaletu ani sebeobsluhu. Má rád všechno co se točí, svítí, bliká nebo vrčí. Naučil se jezdit na lopedu (tříkolce). Snažíme se všechno přizpůsobit našim dětem a dle našich finančních možností pořídit i pomůcky – světelný panel na stimulaci zraku pro Vašíčka za 4000Kč, tablet se speciálním pouzdrem Jarouškovi za 8000Kč. Úhrada Klim-therapy už není v našich finančních možnostech. Proto prosíme o finanční pomoc a děkujeme všem, kteří takto pomáhají potřebným.
Vašíčkovi jsme zaplatili speciální pohybovou terapie ,,TheraSuit", kterou nehradí pojišťovny .Dovezli jsme dvojčátkům Vašíčkovi a Jarouškovi
hračky, hygienické potřeby a malé pozornosti. Zároveň jsme předali se zástupkyni Moravskoslezského deníku Leonou Mývaltovou šek. Výtěžek je z charitativní akce ,, Kabelkovy veletrh,, , který se konal ve spolupráci s Moravskoslezským deníkem a Miss Princes of The World a bude použit na rehabilitační pobyt pro Vašíka.